Dejte svému publiku více než inspiraci…

Vyberte si některé z témat nebo napište vaši představu.

Emoční první pomoc 

Odborníci využívají u osob v mentální či emocionální krizi odbornou metodu krizové intervence. Krizová intervence obsahuje obecné zásady pro krátkodobou pomoc stejně jako například resuscitace.
Co si z ní můžeme odnést, aniž bychom studovali psychologii? Jak díky ní můžeme své blízké v těžké chvíli skutečně podpořili? Co říct či udělat, abychom druhé nezranili víc?

Duševní zdraví:
Kritičtější než kdy dřív

Pandemie, globální oteplování, migrační krize... Pro mnohé z nás nejsou poslední roky jednoduché. Neexistuje žádné snadné řešení, žádný jasný plán, jak nás dostat z nejistoty.  Všechny tyto události na nás mají nějaký dopad. Neovlivníme, co se děje kolem nás, ale můžeme ovlivnit, jak na to reagujeme. Na duševním zdraví záleží víc, než kdy jindy. 

Vztahy a jejich budoucnost

Kvalita našeho života závisí na kvalitě našich vztahů. Přesto se očekávání a sociální normy těchto vztahů před očima proměňují. Eliška pozoruje proměnu současných vztahů a pojmenovává komplikované a protichůdné potřeby, které dnes vztahy utvářejí. V tomto Talku inspiruje k cestě za kvalitními a celistvými vztahy. 

Zarezervujte si termín

Eliška přistupuje k veřejným vystoupením a workshopům pro organizace a značky se stejným posláním, které řídí její další srdcové projekty – že kvalita našich vztahů určuje spokojenost v životě.
Zarezervujte si ji na příští akci. 

Poslechněte si Elišku v akci. 

LISTOPAD 2023 | Rodičovská posilovna

Jan Vávra | Do další epizody podcastu si Honza Vávra pozval psycholožku a psychoterapeutku Elišku Remešovou. V této epizodě se budou zabývat partnerskými vztahy a rodičovstvím. Konkrétně se zaměří na to, jak i v rodičovství pečovat o partnerský vztah, rozdíly mezi těmito dvěma aspekty života. Kromě toho se v epizodě dotknou tématu sexuálního života rodičů i toho, jaký vliv může mít na partnerský vztah. Také, co si Eliška Remešová myslí o tom, jak se dají překonávat odlišné názory na výchovu a rodičovství mezi partnery.

KVĚTEN 2023 | Všímej si

Michal Dvořák | Hostem je Eliška Remešová, psycholožka, psychoterapeutka a vztahová poradkyně, která má mnohaleté zkušenosti s prací s páry a jednotlivci. Povídáme si o tom, kdy zůstat ve vztahu nebo se rozejít, jak zvládat obtížnou komunikaci s partnerem či partnerkou, jak rozvíjet lásku a vášeň ve vztahu a jak nám v tom může pomoci všímavost. Pokud se chceš dozvědět více o tom, jak mít zdravější a šťastnější vztahy, dej si tento podcast!

DUBEN 2023 | Brain We Are

Brain We Are Podcast | Co je to duševní fitness? Vztahy doprovází během života každého z nás a v dnešní době rychle měnícího se světa se mění i ten svět vztahový, proto s psychoterapeutkou Eliškou Remešovou zkoumáme Lásku jako dovenost, co je to situationship, Jak nakládat s pochybnostmi a nejistotami v průběhu vztahu, jak vzniká pouto nebo blízkost a intimitu. Proč je lepší být milý, než mít pravdu? Co je to vztahová nula? A je toho mnohem více! Tohle bylo tak příjemný povídání, který obsahovalo spoustu praktických věcí, které si člověk může integrovat do života jak osobního, tak toho partnerského.

ÚNOR 2023 | Osobní Růst konference

Grow Job | Emoční první pomoc 
Jak druhém lidem v krizi pomoci a neublížit jim více? Co potřebujeme umět z oboru krizové intervence, abychom mohli tvořit bezpečnější a laskavější vztahy. 

ČERVEN 2022 | Smysluplné rozhovory

Vítek Novotný | Pozvání do dnešního dílu přijala psychoterapeutka Eliška Remešová, která pomáhá lidem rozvíjet se ve vztazích. S Eliškou jsme se bavili o tom, jak vést citlivé rozhovory a jak pracovat se svými emocemi. O bariérách, které jsou často mezi generacemi a jak je postupně bořit. Nebo například o důležitosti umět se v životě zastavit a rozhlédnout se kolem sebe. Ale bavili jsme se i o tom, co je osobně pro Eliškou největší výzvou, kterou ve vztazích řeší, nebo o tom, že někdy je dobré zpochybňovat, co je pro nás zdánlivě bezpečné.

BŘEZEN 2022 | Deep Talks

Petr Ludwig | Eliška říká, že láska je dovednost – jak se jí tedy učit? Jak lépe rozumět sám sobě a lépe rozpoznat a komunikovat své potřeby? A jak řešit takzvané „toxické vztahy“? Eliška Remešová je psycholožka, psychoterapeutka, členka Asociace manželských a rodinných poradců a také lektorka aplikované improvizace.

BŘEZEN 2022 | Psychologie.cz

Petr Bouška | Konflikty s partnerem nás zasahují nejsilněji. Přicházejí od člověka, kterému jsme dali větší důvěru než komukoli jinému. Známe navzájem svá slabá místa. Máme toho tolik společného – tolik prostoru k neshodám! Hádky s nejbližšími bývají intenzivnější a bolestivější. Mají pro nás větší význam. Jak se jim vyhnout? Jsou i dobré hádky? S psychoterapeutkou Eliškou Remešovou si o konfliktech a párové terapii povídal Petr Bouška.

PROSINEC 2021 | Psychologie.cz & Terapie.cz

Eva Kozáková | Jak spolu komunikovat o citlivých tématech 
Jak ve vztahu pracujete s citlivými tématy? Daří se vám je otvírat, nebo je necháváte „vyhnít“? A je lepší se jimi zabývat hned na začátku vztahu, nebo raději nechat na pozdější fáze? Psychologie.cz a Terapie.cz vás zvou na online přednášku psycholožky Elišky Remešové. Zaměříme se na to, jak komunikovat citlivá témata a minimalizovat tak vznik konfliktu a zranění na obou stranách. Zjistíte, že právě na začátku vztahu máte jedinečnou příležitost společně tvořit „vztahovou kulturu“, ve které se odráží způsob komunikace, vzorce našich reakcí, zvyky či rituály

LISTOPAD 2021 | Mlíko v hlavě

Michaela Zavadil Tallova | O vzťahoch, konfliktoch a inakosti. Ktorý vzťah je najdôležitejší a mali by sme mu venovať najviac našej pozornosti? Aj to bolo témou rozhovoru so psychoterapeutkou Eliškou Remešovou, ktorá už 12 rokov pomáha klientom rozvíjať sa vo vzťahoch. Je autorka projektu MAMESE a maminka dvojročnej Idy, vďaka ktorej objavuje ďalšie vzťahové väzby medzi maminkami a deťmi. Rozprávali sme sa čo je prepoklad zdravého vzťahu, ako je možné lepšie spolunažívať s inými mamami a či je možné mať život bez konfliktov.

ŘÍJEN 2021 | Nenásilný Podcast

Petr Holík & Petr Sucháček | Elišku jste slyšeli během této série už několikrát. Byla vždy naší přítelkyní na telefonu, které jsme volali na konci epizody, abychom na téma dostali náhled psychoterapeutky. Kromě toho, že Elišku můžete sledovat na jejím propracovaném instagramu @eliska.remesova, můžete si poslechnout dnešní epizodu, ve které se pod lupou díváme na párovou terapii. Jak vůbec probíhá? Jací lidé tam chodí? Jaká témata řeší? A je vhodná i pro nás dva? Kromě prozkoumání těchto otázek se můžete těšit i na postřehy, jak fungují páry během pandemie nebo na klíčový poznatek posledního roku: “Při online terapii chodí lidé mnohem častěji čůrat.”

ČERVENEC 2021 | Mozkovna

Anna Beránková | Říká se, že láska funguje jako droga. To potvrzuje i Eliška Remešová, která upozorňuje i na skutečnost, že zamilovaní lidé mají na magnetické rezonanci aktivovány stejné oblasti mozku jako ti, kteří užili kokain. „Obzvláště v tom prvotním stádiu vztahu, kdy jsme zamilovaní, platí, že láska je vlastně nejuniverzálnější droga. A může na ní být ta nejhezčí závislost, když vše funguje, stejně jako ta nejhorší, když věci nefungují,“ vysvětluje Remešová. Důležitým aspektem pro dlouhodobý vztah je podle Remešové rovněž komunikace mezi partnery. „Na tom se všichni shodnou, ale každý si už představí pod slovem komunikace něco jiného. A opravdu platí, že komunikace ve vztahu není jen to, že se spolu bavíme o vztahu jako takovém,“ upozorňuje Remešová.

Jak se umět zdravě pohádat? Co znamená, že spokojený pár by měl naplňovat pravidlo pět ku jedné? Poslechněte si celou epizodu.

LEDEN 2021 | Příběhy zrození

Linda Martíšková | „Máme volbu, jestli se zaměřujeme na to, co bylo a co nás bolí, co bude, a co nás děsí, anebo co je teď a dokážeme to nějak zvládnout.“ Toto byl jeden z nejdůležijtějších dílů! Rozhovor s Eliškou Remešovou, psycholožkou a maminkou malé Idy. Bavily jsme se o prvním roce života s miminkem, jak náročné to pro nás i pro partnerství umí být. Povídaly jsme si taky o srovnávání se s jinými ženami, o tom, proč je potřeba se na porodní příběhy ptát a taky nebát se je sdílet...

LISTOPAD 2020 | O kousek blíž

Kristýna Klímová | ...v rozhovoru s Eliškou o tom, jak je potřeba si to teď dělat hezký, jak je hrdinský říct, co potřebujem, proč nadužívání ALE rozdrobuje vztahy a jak by za každou nevyžádanou radou mělo přijít spoustu otázek, nebo i o tom, jak jako máma třicetkrát nastartovává auto, než někam dojede, jak dělá to, čeho bude nejmíň litovat a proč je fajn si na chvíli dát v partnerství nulu.

ŘÍJEN 2020 | Z Podpalubí

Karel Dytrych | ...Dobrý lídr je člověk, který nemá specifický styl vedení. Dokáže ke každému svému podřízenému přistupovat jako jiný lídr, dokáže přizpůsobit svůj styl vedení danému jedinci. Lídři by měli projevovat zájem o to, co se děje v osobním životě jejich zaměstnanců. Ideální, ale u nás málo praktikované služební vedení (servant leadership) – řekni mi, co ty potřebuješ, abych já to mohl zajistit, aby ty jsi mohl dělat, co je potřeba – umožňuje lidem podávat co nejvyšší výkony.

ČERVEN 2020 | Rváči S Osudem

Jirka Vávra | "Lidi si myslí, že nemůžou zlepšit vztah, když zrovna žádný nemají. To ale není pravda. Můžou pracovat na tom, jak být lepším partnerem, i když jsou zrovna sami", říká Eliška Remešová - psycholožka, psychoterapeutka a zakladatelka projektu na podporu a rozvoj partnerských vztahů MAMESE. Mrkněte na celý rozhovor, ve kterém jsme si povídali o hledání toho pravého partnera, ale i o vztazích obecně.